Święto Miodu

W dniu 22 sierpnia 2021 w Muzeum Etnograficznym w Ochli odbyło się „Święto Miodu” organizowane Muzeum, Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego oraz Lubuski Związek Pszczelarzy. Honorowymi gośćmi byli: Marszałek Stanisław Tomczyszyn oraz Sekretarz Zarządu Polskiego Związku Pszczelarskiego pan Stanisław Duszczak.

Podczas uroczystości zostały wręczone Prezesa Lesława Teterę i Pana Stanisława Duszczaka najwyższe odznaczenia Polskiego Związku Pszczelarzy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pszczelarstwa dla naszych Członków.
Statuetki im. Ks. Jana Dzierżona otrzymali: Jerzy Weryho, Eugeniusz Jankowiecki, Ryszard Czajka.

W trakcie trwania Święta Miodu został rozstrzygnięty konkurs na Najlepszy Miód, na Najlepszy produkt z miodem i Najlepszy wypiek z miodem.
Odbyły się również warsztaty i wykłady dotyczące chowu pszczół i prac pasiecznych, pokazy wirowania miodu oraz konkursy o tematyce pszczelarskiej dla dzieci.


Bogata oferta wystawiennicza, różnorodność stoisk z miodem i produktami pszczelimi oraz wiele innych sprawiły, że impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem pszczelarzy i mieszkańców Zielonej Góry oraz okolicznych miejscowości.