Przebieg obchodów Święta Pszczelarza w Żarach

W dniu 08.12.2019 roku odbyły się uroczystości obchodów Święta Pszczelarza dla członków Rejonowego Koła Pszczelarzy w Żarach i ich Rodzin.

O godzinie 1130 w Kościele pw Najświętszego Serca Pana Jezusa pszczelarze z rodzinami uczestniczyli w Mszy Świętej ofiarowanej w ich intencji. Podczas Mszy ks Krzysztof Kwaśnik proboszcz parafii poświęcił rzeźbę Świętego Ambrożego patrona pszczelarzy, którą wykonał dla naszego Koła pan Henryk Domaradzki rzeźbiarz z Bieniowa.

Po zakończeniu Mszy w Kościele przeszliśmy za naszym sztandarem do Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego na dalszy ciąg uroczystości.

Spotkanie w Ratuszu rozpoczęło się dzieleniem opłatkiem i złożeniem życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego 2020 Roku.

Podczas spotkania przy kawie wyróżniającym się pszczelarzom wręczono związkowe odznaczenia, które w imieniu Prezesa Lubuskiego Związku Pszczelarzy przekazał obecny na uroczystości skarbnik pan Bogusław Dubiel.

Za wzorową pracę i zaangażowanie na rzecz Rejonowego Koła Pszczelarzy w 2019 roku, pszczelarzom i ich żonom Zarząd Koła przydzielił podziękowania w postaci dyplomów i nagród rzeczowych.

Prezes Zarządu RKP Edward Łyba otrzymał od Wójta Gminy Żary talon w wysokości 2000 złotych na zakup krzewów i drzewek miododajnych a pszczelarze z gminy Lipinki Łużyckie na zakup drzewek miododajnych  do zasadzenia na ich terenie.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

W naszych uroczystościach brali udział przedstawiciele lokalnych samorządów, z którymi Koło współpracuje.
Obecni byli:
Danuta Madej – Burmistrz Miasta Żary
Małgorzata Issel – Wicestarosta Powiatu Żarskiego
Michał Morżak – Wójt Gminy Lipinki Łużyckie
Mariusz Strojny – Wójt Gminy Przewóz
Leszek Mrożek – Wójt Gminy Żary (w zastępstwie Przewodniczący RG)
Paweł Skrzypczyński – Prezes Towarzystwa Upiększania Miasta
Robert Nowaczyński – Dyrektor CKZiU w Żarach

Edward Łyba – Prezes RKP w Żarach